Adwokat powinien chronić stronę swojego własnego kontrahenta

Adwokat na bazie własnej edukacji oraz doświadczenia ma obowiązek chronić interesów swojego kontrahenta. Bardzo dobry adwokat to taka osoba, która potrafi współodczuwać a także potrafi zrozumieć sytuację drugiego człowieka. Pracownicy każdej kancelariach tego typu są zobligowani do bezwzględnego przestrzegania tajemnicy zawodowej.

Każdy adwokat ma możliwość udzielić nam pomocy w dziedzinachsprawach prawa cywilnego iprawa karnego. W przypadku skomplikowanych spraw sądowych należy zasięgnąć specjalistycznej porady prawnej. Adwokat posiada wiedzę na temat przysługujących jego klientowi praw, doskonale wie jakie konsekwencje pociągną za sobą pewne kroki. Zwróci swojemu klientowi uwagę, jak trzeba zachować się w trakcie przesłuchań oraz rozpraw. Ta wiedza jest bardzo ważna i umożliwia adwokatowi obranie odpowiedniej linii obrony. Porada prawna jest nie tylko potrzebna w wypadku rozpraw na sali sądowej, z takiej porady jest możliwość skorzystać na przykład w przypadku zawierania umów kupna mieszkania czy nieruchomości. Porada w kwestii prawa pozwala na ominięcie niechcianych konsekwencji prawnych lub ratuje przed oszustwem.

Każda kancelaria oferuje pomoc w różnorakich sprawach w dziedzinie prawa. Istnieją kancelarie , które specjalizują się w konkretnych działach ustawowych. Na przykład wykwalifikowany adwokat rozwody gwarantuje szybkie przeprowadzenie procesu podziału całego majątku. W wypadku, w momencie gdy sąd uzna za konieczne udział adwokata w sprawie, to mamy możliwość uzyskania darmowej pomocy radcy prawnego lub adwokata.

Źródło: https://krmp.pl/cennik-uslug/stala-obsluga-prawna/

Dodaj komentarz