Tężyczka to stan chorobowy, w którym mięśnie naszego ciała nie potrafią prawidłowo się kurczyć.

Tężyczka to stan chorobowy, w którym mięśnie ciała nie są w stanie prawidłowo się kurczyć. Taki stan jest spowodowany niskim poziomem potasu we krwi, wapnia lub wysokim poziomem glukozy. Tężyczkę możemy leczyć doustnymi preparatami wapnia oraz preparatami z witaminą D.

Tężyczka to stan, w którym nasz organizm wchodzi w stan nadpobudliwości. Wynika to przeważnie z wysokiego poziomu pobudzenia, w zdecydowanej większości przypadków wynikającego z długiego oraz bardzo intensywnego stresującego okresu. Może to być też spowodowany niektórymi typami leków, tj. lit albo sterydy.

Tężyczka to stan, w którym nasz organizm wytwarza za dużo magnezu i wapnia. Może to prowadzić do arytmii serca, drgawek albo skurczów mięśni.

Objawy tężyczki obejmują:

– Napady padaczki – jest to forma zaburzonej aktywności mózgu, która prowadzi do utraty przytomności, a w niektórych przypadkach do śmierci. Może się to wahać od stanu łagodnego do stanu ciężkiego i jest zazwyczaj wywołane zaburzoną aktywnością elektryczną naszego mózgu. Jeśli osoba przechodzi więcej aniżeli trzy napady w ciągu dnia, zostanie u niej zdiagnozowana padaczka.

– Skurcze włókien mięśniowych – to bardzo bolesne niezależne od nas skurcze mięśni, bardzo często spowodowane zwiększonym obciążeniem naszych mięśni. Te skurcze są często spotykanym zjawiskiem u sportowców, to znaczy biegacze i rowerzyści.

– Drętwienie albo mrowienie skóry. To uczucie może być tak intensywne, że wydaje się, że wstrząsy elektryczne biegną przez dotkniętą część.

Autor: https://pracownia-emg.pl/category/tezyczka/

Dodaj komentarz