Krzywe zęby bywają źródłem powtarzających się bólów głowy.

Naprawę zgryzu przeprowadza się obecnie w całkiem prosty sposób, wykorzystując do tego różnorodne odmiany aparatów ortodontycznych. Wyróżniamy wśród nich zarówno te zdejmowane, jak również stałe. Stałe są oczywiście znacznie lepsze. Z aparatów zdejmowanych mogą zresztą skorzystać jedynie dzieci, z tego powodu osoba dorosła, która ma krzywy zgryz, w tym samym momencie musi spoglądać jedynie na ofertę stałych aparatów. Nawet ona została jednak w ostatnim czasie mocno zróżnicowana.

Ortodoncja poszła do przodu i dlatego oferuje osobom rozmaite przyszłościowe rozwiązania na naprawę ich zgryzu. Dzięki takim rozwiązaniom dosłownie każdy z nas może sprawić sobie piękny uśmiech. A ze krzywym zgryzem bez wątpienia należy zawalczyć. Ten problem nie jest wyłącznie problemem w naszym wyglądzie, ponieważ poza tym, że bez wątpienia pogarsza nasza prezencję, to przede wszystkim destrukcyjnie wpływa na stan zębów, powodując ich osłabienie i z tego powodu stają się podstawą licznych innych zaburzeń zdrowotnych.

Aparaty ortodontyczne zakładane na stałe przywracają naszym zębom prawidłowe ustawienie i w taki oto prosty sposób korygują zgryz. Budowa standardowego aparatu stałego zawsze będzie się składać z podobnych części, to znaczy przede wszystkim z zaczepów a także niedużych pierścieni, których to rodzaje dostosowywane są poprzez lekarza do zębów każdego pacjenta. Przytwierdza się je w późniejszym czasie do uzębienia pacjenta na stałe. Pierścienie stanowią stelaż, dlatego że to one mocowane są do trzonowców umożliwiając aparatowi samodzielne przesuwanie się. W tego typu aparatach podstawową funkcję odgrywają także zamki. Swego czasu aparaty stałe produkowano jedynie z metalu, jednakże aktualnie każdy pacjent otrzymuje do wyboru zamki wykonywane z zupełnie innych, przeważnie dużo lepiej prezentujących się surowców, czyli przede wszystkim ceramiki. Niektóre aparaty są nawet niewidoczne na zębach. Wytwarza się je z drobnych, przezroczystych części z ceramiki, jakich z daleka faktycznie nie da się dostrzec gołym okiem. To, jaki rozmiar ostatecznie będą mieć zamki, zależy również oczywiście od wielkości zębów.

Obecnie jednakże każdy nowoczesny aparat ortodontyczny jest na tyle ładnym produktem, iż żaden pacjent nie powinien mieć żadnych obaw przed założeniem takiego urządzenia. Niektórzy mówią, iż ma on swój urok. Czasem może być wręcz nietypowym dodatkiem oraz fascynującym uzupełnieniem naszego wyglądu zewnętrznego. Znakomita większość osób zwraca uwagę na nieładny wygląd zgryzu, ale ważniejsze jest to, że złe ustawienie naszych zębów może prowadzić do szeregu innych chorób a także problemów ze zdrowiem.

Zdarza się, że krzywe zęby są źródłem ciągłych bólów głowy. Często może prowadzić do paradontozy lub wręcz samoistnego kruszenia się zębów. A dlaczego mamy się tak męczyć, gdy wszelkie te takie problemy możemy z łatwością przeskoczyć? Aby to uczynić trzeba podjąć decyzję o umocowaniu stałego aparatu ortodontycznego.

Źródło: Aparaty stałe chorzów

Dodaj komentarz